Erasmus+ program je Europske Unije kojim se podupiru obrazovanje, osposobljavanje, mladi i sport u Europi.

Prema natječajima raspisanima za dodjelu sredstava za stručna usavršavanja, napisani su i prijavljeni projekt “Učimo putujući svijetom” (projekt je uspješno proveden i završen te pozitivno ocijenjen od strane Nacionalne agencije za mobilnosti i programe Europske unije), “Poboljšaj, uključi, internacionaliziraj se“ i “Razvijajmo ruralno, djelujmo digitalno”. Sva su tri projekta prihvaćena te su nam odobrena sredstva za njihovo provođenje.

U školskoj godini 2022./2023. Školski Erasmus tim prijavio se za Erasmus akreditaciju. Sretni smo i ponosni što je OŠ “Vladimir Nazor” Pisarovina od siječnja 2023. g. akreditirana ustanova za Erasmus programe za razdoblje do 2027. g.

U školi je oformljen Erasmus+ tim s ciljem kvalitetnog stručnog usavršavanja.

Školski Erasmus tim čine:

Branka Smolković Cerovski

Irena Solenički

Hana Milunović

Maja Knez Vranić

Blanka Špeglić

Vlatka Prigorac

Marija Dujmović

Irena Cindrić

Miliana Škurla

Lucija Pokos

Jasna Perić

Sandra Šarić

eTwinning

Europska platforma za školsko obrazovanje sastajalište je svih dionika u sektoru školskog obrazovanja, odnosno školskog osoblja, istraživača, donositelja politika i ostalih stručnjaka, pokrivajući sve razine od ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja do osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja, uključujući početno strukovno obrazovanje i osposobljavanje.

Platforma je i dom eTwinninga, zajednice za škole u Europi.

(preuzeto sa: https://school-education.ec.europa.eu/hr)

eTwinning u našoj školi svake godine zauzima sve važnije mjesto, a to potvrđuje i status eTwinning škole koji ponosno ističemo od 2021./2022. školske godine.

O aktivnim projektima redovito izvještavamo i na školskoj web stranici.