Razvijajmo ruralno! Djelujmo digitalno!

Osnovnu školu „Vladimir Nazor“ Pisarovina pohađa 269 učenika, škola osim osnovnog obrazovanja pruža i izborne predmete iz Informatike, tri strana jezika i program produženog boravka. Naša škola sudjeluje u međunarodnim projektima na platformi eTwinninga i Erasmus+ projektima. U njoj se vodi računa o ekološkoj osviještenosti učenika, što pokazuju nagrade koje su učenici osvojili u skupljanju starog papira, plastičnih čepova i baterija, zato ih želimo i dalje poučavati kako očuvati okoliš. Želimo poticati učenike na iskustveno učenje u prirodi kroz aktivnosti recikliranja, kompostiranja i ostalih praktičnih vještina koje će školu učiniti više „eco-friendly“. Zbog epidemiološke situacije i čestih samoizolacija učenici često prate nastavu na daljinu, zato želimo poboljšati njihov angažman i komunikaciju s učiteljima putem digitalnih medija, uključiti ih u upotrebu IKT alata, poticati ih na izrađivanje kvizova i učenje pomoću digitalnih alata.

Svaki od sudionika mobilnosti osmislit će i provesti aktivnosti vezane uz upotrebu održivog razvoja i/ili IKT-a dok će neki provesti INA-u vezano uz područje mobilnosti. Provedenim radionicama na temu održivog razvoja učenici će se osvijestiti o važnosti očuvanja prirode za buduće naraštaje te postati motivirani, odgovorni učenici i budući građani. Ovladavanjem korištenja digitalnih uređaja i razvojem kreativnosti pri izradi digitalnih sadržaja učitelji će učenicima pružiti različite načine kako učenje učiniti zabavnijim i učinkovitijim. Sudionici mobilnosti će stečene kompetencije prenijeti kolektivu škole i motivirati ih da stečeno dalje prenose i koriste s učenicima. Nakon provedenih projektnih aktivnosti i usavršavanja u području IKT, web-stranica škole bit će obogaćena novim sadržajima koji će doprinijeti boljem korisničkom doživljaju. Želimo poboljšati ugled škole na nacionalnoj i europskoj razini, stoga smatramo da ćemo putem eTwinning i Erasmus+ projekata to i ostvariti.

 

 

Održivi razvoj i IKT prožimat će se kroz naš rad s učenicima u mnogim područjima rada: na nastavi, eTwinning-om i školskim projektima te novim INA-ma. S učiteljicama razredne nastave i produženog boravka učenici će uređivati školski okoliš, provoditi vrijeme na zraku baveći se vrtlarenjem i kompostiranjem. Organizirat će se ekološke akcije prikupljanja EE-otpada, baterija i starog papira. Na redovnim nastavnim satima te na INA-ma iz Engleskog i Talijanskog jezika, Informatike i u razrednoj nastavi koristit će se različiti digitalni alati kojima ćemo osuvremeniti materijale za učenje i učiniti ih zanimljivijima za učenike u nastavi na daljinu. Provodit će se edukacija učenika za samostalan rad s navedenim alatima te će se obrađivati teme sigurnosti na internetu i zaštiti privatnosti na društvenim mrežama. U školskoj knjižnici provodit će se radionice o korištenju digitalnih alata, posebice za učenike koji kod kuće nemaju računalo ili internet.

Očekujemo da će ovim projektom učenici i učitelji postati ekološki osvješteniji, što ćemo postići kroz organiziranje planiranih eko-akcija, poput zbrinjavanje EE-otpada, eko-patrola, izrada kompostišta, hotela za kukce, sadnje drveća i dr. Nakon tih aktivnosti aplicirat ćemo za međunarodnu oznaku eko-škola. Učitelji će podići razinu svojih digitalnih kompetencija: suvereno će koristiti više web alata, te će na taj način djelovati i na učenike, te njihove roditelje kroz održane IKT radionice. Sudionici aktivnosti kreirat će nove eTwinning projekte u skladu s ciljevima projekta. Komunikacijske vještine učenika na stranom jeziku bit će bolje te će omogućiti uključivanje u međunarodne projekte povezivanja s drugim školama diljem EU i šire. Diseminacijskim aktivnostima projekta na svim razinama, povećat će se ugled i vidljivost škole.

Skip to content