Akreditacija – 1. godina

Jako, jako smo sretni što je naša škola uspjela dobiti Erasmus akreditaciju!

OŠ „Vladimir Nazor“ Pisarovina već tri godine zaredom uspijeva dobiti potporu Agencije za mobilnost i programe Europske unije za Erasmus projekte kojima se financiraju stručna usavršavanja učitelja kroz strukturirane tečajeve i jobshadowing aktivnosti na području zemalja Europske unije. Ove školske godine odlučili smo se prijaviti za Erasmus akreditaciju. Ona nudi nov način za pristup aktivnostima mobilnosti te, kada se jednom dodijeli, znatno olakšava daljnje sudjelovanje u Erasmus programu do 2027. godine.

U rujnu i listopadu 2022. školski Erasmus tim mislio je, mislio i konačno smislio dugoročni plan stručnih usavršavanja učitelja te mobilnosti učenika unutar Erasmus programa. Ciljevi definirani za prve dvije godine tiču se informacijsko-komunikacijske tehnologije, inkluzije te ekonacionalne raznolikosti. Učiteljice će svoje kompetencije usavršavati putem organiziranih stručnih tečajeva, a učenike očekuje posjet osnovnoj školi u Turskoj gdje će se baviti ekološkim temama i održivim razvojem.

Tijekom pisanja Europskog razvojnog plana Škole kojim se predstavlja opći pregled potreba ustanove i dugoročna strategija razvoja i modernizacije ustanove, a koje je bilo relevantno kod traženja akreditacije, provedeno je istraživanje Inkluzija u OŠ “Vladimir nazor” Pisarovina.

školski Erasmus tim