Moja škola danas

Škola nosi ime hrvatskog književnika Vladimira Nazora.

Osnovna škola “Vladimir Nazor” Pisarovina nalazi se u općinskom središtu Pisarovini, tridesetak kilometara južno od Zagreba.

Nedaleko od nas nalazi se izvor najkvalitetnije mineralne vode na svijetu, Jamnice. Općina Pisarovina broji nešto više od 3800 stanovnika.

Najveće mjesto je Donja Kupčina, smješteno u ravničarskom dijelu Općine uz rijeku Kupu. Donja Kupčina poznata je po Zavičajnom muzeju, sastavnom dijelu Etnografskog muzeja u Zagrebu, koji je česta meta učeničkih ekskurzija. Donja Kupčina je, također, poznata i po velikom broju roda koje obitavaju na krovovima seoskih kuća.

Brdoviti dio Općine krase mjesta Lučelnica, Jamnica, Gradec Pokupski, Bratina, Lijevo Sredičko;to su mjesta poznata po zdravom načinu života i lijepim vikendicama uz rijeku Kupu.

Osim matične škole u Pisarovini, kroz povijest su u ovome kraju djelovale PŠ Lučelnica, PŠ Bregana Pisarovinska, PŠ Lijevo Sredičko, PŠ Donja Kupčina i PŠ Bratina.

Danas je nastava organizirana samo u PŠ Donja Kupčina i PŠ Bratina, a s njima matična škola broji oko 250 učenika.

Školska godina

2023./2024.