Informacije o upisu u 1. razred osnovne školeu školskoj godini 2024./2025.

Obavijest školske pedagoginje o upisu u 1. razred 2024./2025.:

U prvi razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2024. godine imaju navršenih šest ( 6 ) godina života.

Prije upisa obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i liječnički pregled djeteta.

Upis u 1. razred osnovne škole obavljat će se u matičnoj školi u Pisarovini. Razgovor s djecom ( utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta ) i roditeljima djece, koju ćemo upisati školske godine 2024. / 2025. u 1. razred, realizirat ćemo od 22.4. do 2.5. 2024. godine.

Liječnički pregledi obavljat će se u DZ Jastrebarsko u Jastrebarskom. Roditelj/staratelj obavezan je naručiti dijete za liječnički pregled putem aplikacije Kvačica.hr ( https:// kvacica.hr ), kako bi dobio termin za pregled djeteta.

Roditelji su dobili pozive kada trebaju doći u školu.

Na pozivima je naveden termin dolaska. Ako roditelj ne može dovesti dijete u školu u navedenom terminu, molim vas nazovite pedagoginju ili javite na mail vinka.tarabene@skole.hr , pa ćemo dogovoriti drugi termin.

Nakon obavljenog liječničkog pregleda i razgovora u školi, Komisija za upis učenika u 1. razred osnovne škole odlučit će koja će djeca biti upisana u 1. razred. Roditelji će dobiti pismenu obavijest.

Pedagoginja :

Vinka Tarabene, prof.

Obavijest školske medicine za upis u 1. razred 2024./2025.:

Za liječnički pregled u svrhu utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole potrebno je dijete naručiti putem aplikacije kvacica.hr gdje su navedene sve upute o načinu naručivanja. Na liječnički pregled potrebno je donijeti zdravstvenu iskaznicu djeteta, iskaznicu cijepljenja, Zubnu putovnicu (izdaje djetetov stomatolog), medicinsku dokumentaciju ako je dijete ima (povijesti bolesti, otpusna pisma i sl.) te ispunjen Upitnik za roditelje (koji se može naći na aplikaciji kvacica.hr).

Aplikaciji se može pristupiti od 21.2.2024., a termini su od sredine ožujka te će se ažurirati svaki tjedan.

Pregledi će se odvijati u ambulanti školske medicine, DZ Jastrebarsko.

Kontakt: 01/6272-745

skolska.medicina.jastrebarsko@zzjz-zz.hr

Martina Livaja Šarić, bacc. med. techn.

Služba za školsku i sveučilišnu medicinu Jastrebarsko

Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije

Adresa: ul. kralja Tomislava 29

10 450 Jastrebarsko