Datum objave: 28. travnja 2024.

Dan planeta Zemlje u razrednoj nastavi

Učenici razredne nastave i petih razreda sudjelovali su u eko-akciji povodom međunarodnog Dana planete Zemlje. Kroz predavanja u razredima upoznali su se s opasnostima koje prijete našem jedinom planetu te kako se boriti protiv njih svakodnevnim radnjama poput štednje vode i struje, recikliranjem, praćenjem ugljikovog otiska i dr. Sadili su sadnice mladih voćaka u novooformljenom voćnjaku. Nadaju se da će barem neke od njih opstati i jednog dana veseliti učenike naše škole. Čistili su okoliš u ekipama po razredima i lokacijama. Učenici 1. razreda čak su pronašli traktorsku gumu s vanjske strane svoje učionice i čudili se kako je tamo došla. Naizmjenično su po razredima  prolazili QR poučnu stazu o EE otpadu u pratnji učiteljica koje su im pokazale kako iz staze dobiti znanje o važnosti recikliranja elektroničkog i električnog otpada. Na kraju obilaska odigrali su kviz i ispunili upitnik o tome koliko su naučili o ovoj temi.

Irena Solenički