Datum objave: 26. travnja 2024.

Dani medijske pismenosti u OŠ „Vladimir Nazor“ Pisarovina

Učenici predmetne nastave obilježili su Dane medijske pismenosti na satima razrednika.

Naša je škola tijekom veljače i ožujka bila uključena u projekt „Dezinformacije pod povećalom djece“ kojeg provodi Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu, a podupire MZO. U sklopu projekta predstavnici svih razrednih odjela sudjelovali su na sva seta radionica. Učenici su se kroz projekt educirali i osnažili za prepoznavanje dezinformacija i manipulacija medijskih sadržaja.

Nakon provedenih radionica učenici su izrađivali plakate i prezentacije kojima su obuhvatili sve što su naučili o dezinformacijama, malinformacijama, misinformacijama, fakenews i deepfake sadržajima, clickbaitu… U tjednu kada se obilježavaju Dani medijske pismenosti naučeno su predstavili ostatku razreda i tako i njih osposobili za kvalitetnije i sigurnije korištenje medija.

Blanka Špeglić,

školska knjižničarka