Datum objave: 13. travnja 2024.

Novosti, ideje i planovi mladih volontera

Nastavljamo s edukacijom i aktivnostima u projektu „Škola volonterstva“ u kojem sudjelujemo kao partner.
Članovi školskog volonterskog kluba u nastajanju odradili su i drugi set radionica s voditeljicama iz Udruge LAG Vallis Colapis, a do kraja nastavne godine uključit ćemo se u akciju “Hrvatska volontira”. Učenici su na radionicama iskazali želju da prva volonterska akcija bude vezana za školski okoliš i ekologiju i predlagali moguće aktivnosti. U želji da uvažimo što više učeničkih prijedloga, smišljena je ideja o uređenju postojeće vanjske učionice. Plan i vremenski okvir već je tu, popis potrebnog materijala znamo, a učenici su bez roditeljskog pristanka odmah ponudili i njihove usluge u planiranoj akciji. Startamo na Dan planeta Zemlje, a planirani završetak je u svibnju za vrijeme manifestacije “Hrvatska volontira”.
U akciju su zasad uključene učiteljice Blanka, Maja i Lucija te učitelj Branimir, a svi ostali koji ste raspoloženi za volontiranje ste također dobrodošli!

Blanka Špeglić, šk. knjižničarka