Datum objave: 25. ožujka 2024.

Novosti iz Foto grupe

U utorak 12. ožujka posjetio nas je profesionalni fotograf Matija Kralj i održao radionicu za učenike naše škole koji pohađaju INA-u Foto grupa. Voditelj radionice donio je sa sobom nekoliko vrsta foto aparata, objektiva i video kameru te pokazao učenicima kako funkcioniraju i koje su njihove karakteristike. Učenici su se upoznali s najstarijim foto aparatom u povijesti fotografije camerom obscurom, polaroidom, starim analognim fotoaparatima i digitalnim aparatima. Imali su priliku naučiti držati kameru u rukama na ispravan način te neke osnovne pokrete pri snimanju video kamerom iz ruke. Naučili su neke male tajne snimanja dobrih i zanimljivih portreta te su ih imali odmah priliku primijeniti slikajući se međusobno. Zahvaljujemo fotografu Matiji Kralju na posjetu i prenesenom znanju.

Naši učenici sudjelovali su na foto natječaju OŠ Joža Horvat iz Kotoribe. Fotografija učenice Katje R. (7a) pod nazivom Prozor na more pohvaljena je i izložena na izložbi foto natječaja u školi Joža Horvat na čije svečano smo otvorenje bili ljubazno i pozvani. Čestitke Katji!

Jasna Perić

Voditeljica INA-e Foto grupa