Datum objave: 17. travnja 2024.

Posjet Policijskoj postaji i Narodnoj knjižnici i čitaonici Jastrebarsko

Učenici četvrtih razreda Matične i Područnih škola posjetili su 15. travnja  2024. Policijsku postaju Jastrebarsko gdje su sudjelovali na preventivnom programu Mogu ako hoću “MAH-1”.

Program Mogu ako hoću –„MAH-1“ je preventivna akcija Ministarstva unutarnjih poslova kojem je cilj upoznavanje učenika s policijskim službenicima koji brinu o sigurnosti u zajednici, posebno upoznavanje svoga kontakt-policajca u mjestu na kojem obitavaju i kako bi ih se potaknulo na razmišljanje o samozaštitnom ponašanju.

Nakon posjete PP Jastrebarsko posjetili smo i Narodnu knjižnicu i čitaonicu Jastrebarsko gdje smo prolistali mnoge enciklopedije i leksikone te nastavili druženje s knjigom u dječjem kutku knjižnice.

učiteljica Vlatka Prigorac

Ovom akcijom uključujemo se u program Hrvatska volontira. Školski volonterski klub nastao je kroz projekt “Škola volonterstva” u kojem je naša škola partner, a kojeg provodi Udruga LAG Vallis Colapis.

Blanka Špeglić, školska knjižničarka

Dan planeta Zemlje u razrednoj nastavi

Učenici razredne nastave i petih razreda sudjelovali su u eko-akciji povodom međunarodnog Dana planete Zemlje. Kroz predavanja u razredima upoznali su se s opasnostima koje prijete našem jedinom planetu te kako se boriti protiv njih svakodnevnim radnjama poput štednje...