Datum objave: 3. svibnja 2024.

Terenska nastava učenika 1. – 4. razreda u Zagrebu

Prvi razredi posjetili su Zoološki vrt u Zagrebu. Obilazeći ga vidjeli su razne životinje poput zebra, lavova, vukova i majmuna. Uz stručnu pratnju djelatnika vrta upoznali su tipični dan jednog čimpanze, merkata, oriksa i vuka. U edukativnom centru sudjelovali su u radionici o tim životinjama te na kraju imali taktilni doživljaj sa zmijom.

učiteljica Irena Solenički

Učenici drugog razreda posjetili su Glavni željeznički kolodvor u Zagrebu, tamo su imali organiziran obilazak zgrade kolodvora , upoznali su se s načinom funkcioniranja željezničkog prometnog sustava. Obišli prostor vestibula, naučili kako se kupuje karta za putovanje vlakom, što su peroni i čemu služe pothodnici. Vidjeli su lokomotive i vagone , ušli su u modernu elektro -motornu garnituru koja služi za prijevoz putnika. Naučili su što je željeznička pruga i kako se treba ponašati uz prugu , naučili su da je VLAK UVIJEK BRŽI!. Zatim su posjetili Dječji odjel Knjižnice grada Zagreba, upoznali se s prostorom knjižnice , vidjeli neobične knjige na različitim jezicima, poslušali priču i izrazili svoje dojmove likovnim uratkom. Pogledali su film Profesor Baltazar koji je povezan s izložbom neobičnih cipela u prostoru knjižnice. U Cinestaru Arena IMAX pogledali su film „Priča o leptiru“ . Lijepo su se zabavili i puno toga naučili.

učiteljica Marija Dujmović

Dana 24.4.2024. učenici 3. razreda bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Nakon što su stigli u Zagreb, otišli su do Kule Lotrščak gdje su sudjelovali u programu Gornjogradskih priča. Dočekali su ih kostimirani glumci koji su ih na zanimljiv i šaljiv način educirali o prošlosti grada Zagreba i proveli ih povijesnim dijelom grada. Učenici su obukli jednostavne kostime srednjovjekovnih obrtnika, podijelili se u cehove i postali građani srednjovjekovnog Gradeca. Dočekali su ih kralj Bela IV, Manduša, glavni lik romana Kći Lotršćaka Marije Jurić Zagorke, pater Petar Vragović i Magda Paprenjarka. Gornjogradsku šetnju završili su u Muzeja grada Zagreba i na taj način još više proširili svoje znanje o Zagrebu i svom zavičaju.

Nakon obilaska krenuli su u Cinestar Arena IMAX te pogledali film „Priča o leptiru“.

Bio je jako zanimljiv i veseo dan.

učiteljica Sanja Šinković

Učenici 4. razreda imali su razgled grada na tabletu kroz program pod nazivom Zagreb Time Travel. Išli su na top 12 lokacija u strogom centru grada – od Manduševca, preko Katedrale, Dolca, Tkalčićeve ulice do Kamenitih vrata i Markovog trga pa preko Platoa Gradec do Uspinjače. Na svakoj lokaciji saznali su brojne zanimljive činjenice o gradu, igrali zabavne igrice i rješavali povijesne pitalice. Upoznali su virtualne povijesne zagrebačke likove koji su im pričali zagrebačke priče i legende. Kreirali su sjajne fotografije sa zagrebačkim motivima i likovima te tako stvorili nezaboravne uspomene na Zagreb. Cijelim putem skupljali su bodove što je sjajan način za razvijanje natjecateljskog duha i inicijative. Nakon razgledavanja dobili su sve fotografije koje su sami stvarali i snimili na određenim mjestima i s određenim povijesnim likovima.

učiteljica Vlatka Prigorac

Dan planeta Zemlje u razrednoj nastavi

Učenici razredne nastave i petih razreda sudjelovali su u eko-akciji povodom međunarodnog Dana planete Zemlje. Kroz predavanja u razredima upoznali su se s opasnostima koje prijete našem jedinom planetu te kako se boriti protiv njih svakodnevnim radnjama poput štednje...