Datum objave: 25. travnja 2024.
Kategorija: Projekti

Videopoziv za završetak eTwinning projekta Language Power

Učenici 6. i 7. razreda, uključeni u dodatnu nastavu engleskog jezika, danas (25. 4. 2024.) sudjelovali su u završnom videopozivu u eTwinning projektu Language Power – European Day of Languages.

Tijekom ove školske godine učenici iz desetak europskih zemalja, zajedno s našim učenicima, rješavali su različite projektne zadatke vezane za jezik kojim govore i engleski kao strani jezik. Istraživali su o zemljama iz kojih dolaze njihovi vršnjaci, učili riječi nove riječi, upoznavali druge kulture i stjecali nove prijatelje.

Posljednji zadatak u projektu bio je istraživanje znamenitosti, povijesnih lokaliteta i prirodnih ljepota naših zemalja. Sve podatke, zanimljivosti i informacije, objedinjene u zajednički padlet, učenici su proučavali i čitali, a tijekom videopoziva pokazali su koliko su naučili. Učiteljica engleskog jezika Maja Knez Vranić pripremila je interaktivne kvizove koje su svi istovremeno rješavali. Na velikom ekranu pratili su se osvojeni bodovi i poredak do zadnje sekunde. 40 minuta proletjelo je u trenu!

Današnji susret odvijao se u školskoj knjižnici, a na fotografijama pogledajte kako je bilo kod nas i u školama partnerima za vrijeme poziva!

Blanka Špeglić,

školska knjižničarka